• 5t.jpg
  • 1t.jpg
  • 4t.jpg
  • 2t.jpg
  • 3t.jpg
  • 6t.jpg

noclegi w domkach noclegi w ośrodkach noclegi w pensjonatach noclegi w agroturystykach noclegi w hotelach noclegi na polach namiotowych noclegi w ośrodkach kolonijnych

English French German Russian Spanish

likeside
bellevue
Regionalne atrakcje
Dzika przyroda
Odsłon : 1702312

Odkryj czystość polskich jezior! Ekipa czystejeziora.pl już w trasie!
- z aparatem i notatkami zbieramy dla Was ciekawe informacje!

Jak sie przygotować na grzyby?

Przeczytano: 1220 razy

na grzyby Jesień jest bez wątpienia takim czasem dla turysty, kiedy można jeszcze złapać ostatnie promienie słońca w pogodne dni. We wrześniu wszystkie miejscowości żyjące z turystyki pustoszeją, więc jest to idealny czas dla tych osób, które unikają tłoku.

Jesień to także czas grzybobrania, które stanowi interesującą formę rekreacji.

 

Lasy nad jeziorami bardzo często są nawiedzane przez grzybiarzy. Nietrudno się domyślić, że klimat panujący w takich miejscach po prostu sprzyja wzrostowi grzybów.

Aby nasze wędrówki po lasach były jednak w pełni relaksujące, warto wcześniej zadbać o to, żeby nic nam nie przeszkodziło w czerpaniu przyjemności z urlopu. Przede wszystkim idąc do lasu koniecznie trzeba założyć ubrania z długimi nogawkami i rękawami, a także użyć środków odstraszających komary i kleszcze.

Oczywiście pamiętamy też o koszyczku na nasze zbiory. Żeby się nie zgubić, tym bardziej jeśli nie znamy okolicy, warto wziąć ze sobą jakąś mapę i trzymać się tylko tras wyznaczonych przez nią. Czasem dobrze też zapytać mieszkańców, w których miejscach można znaleźć najwięcej grzybów i jakich gatunków trzeba się tam spodziewać. Później pozostaje nam już tylko cieszyć się ostatnimi dniami odchodzącego lata.

Polecamy polskie firmy i polskie produkty:
filtry do wody polskie delikatesy polska stocznia jachtowa