Krem z filtrem na kajak

krem z filtrem na kajak

Views: 33

5
(1)

Na wakacyjny spływ kajakowy koniecznie musisz zabrać dobry krem z filtrem to podstawa! Odpowiednio dobrane kremy przeciwsłoneczne nie tylko ochronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV ale i będą wspomagać opaleniznę. Czy trzeba je mieć na wodzie? Oczywiście!

Kajakarze wybierający spływy kajakowe jako sposób na urlop niemal zawsze pamiętają o zabraniu ze sobą kremu do opalania. Po co, skoro nie leżą na plaży? Dobre pytanie!

Całodzienne siedzenie w kajaku wystawia na słońce brzuch, ramiona, głowę i twarz kajakarza – a ponieważ „na wodzie” i „w ruchu” najszybciej się opala, to brak kremu do opalania może doprowadzić do poważnych poparzeń. Zabranie kremu jest więc absolutną podstawą!

Podstawowe informacje o kremach z filtrem

Krem ochronny – np. mleczko do opalania albo olejek, zawierają SPF (Sun Protecion Factor – faktor ochrony przeciwsłonecznej) 15 albo mniejszy. Im mniejsze oznaczenie SPF na kremie, tym mniejsza ochrona przed szkodliwym promieniowaniem (Np. SPF 4 zatrzymuje ok. 50% promieniowania, a SPF 2 już tylko do 30% – a nawet mniej).
Bloker słoneczny – każdy produkt, który ma w sobie więcej PSF 30 lub większe (są to już środki o naprawdę wysokiej ochronie przed promieniowaniem – zatrzymują 97-99,5% promieniowania!) . Szczególnie polecane dla osób o jasnej karnacji i wrażliwej skórze – idealnie sprawdzą się na kajaku i podczas całodziennych spływów kajakowych.
Zwracaj uwagę na to, by krem, który wybierasz miał oznaczenie o ochronie przed UVA, UVB, i SPF więcej niż 15
Zamiast oznaczenia SPF możesz na kremach do opalania znaleźć też symbole: LSF, IP, UVB, BF, SF, FP, – oznaczają one dokładnie to samo co SPF!

Zasady używania kremów z filtrem:

  • Im jaśniejsza cera tym krem o wyższym faktorze SPF
  • Włosy blond i rude – jasna karnacja – częstsze poparzenia = krem o wyższym faktorze SPF (na kajaku nie wolno tego lekceważyć!)
  • Nawet najmocniejszy filtr nie daje 100% ochrony, więc mimo posmarowania się dobrym kremem – nie leż na słońcu kilka godzin!
  • Jeśli dużo pływasz – wybierz wodoodporny krem z filtrem i powtarzaj jego nakładanie co 2-3 godziny
  • Masz uczulenia lub jesteś alergikiem? – znajdź dla siebie tzw. hipoalergiczny krem z filtrem, najlepiej bezzapachowy
  • Kremy – najlepiej dla dorosłych, spraye przeciwsłoneczne – dla ruchliwych dzieci, sztyfty – do ust (warto mieć na kajaku, tu usta mogą się szybko spiec)

Opalaj się latem i korzystaj ze słońca, ale najpierw dobrze się do tego przygotuj:)

Podobał Ci się wpis?

Kliknij gwiazdkę i oceń go!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nie oddano głosów. Kliknij i bądź pierwszy!