Zapaleni wędkarze i poszukiwacze wyjątkowych okazów ryb, które pięknie wyglądają i na haczyku i na patelni zdecydowanie powinni odwiedzić jezioro Drawsko. To tutaj – przy rozbudowanej linii brzegowej i na głębokościach sięgających nawet 83 metrów chowają się niezwykłe okazy do złowienia. Samo jezioro Drawsko, jak podkreślają lokalni mieszkańcy – wciąż kryje w swoich czystych wodach wiele sekretów, które czekają na swojego odkrywcę.
Można tu złowić zarówno pospolite płocie, klasyczne ryby słodkowodne jak i całą gamę drapieżników (np. soczystego szczupaka, który upodobał sobie te rejony).
Zimą można trafić na sieję o wyjątkowych rozmiarach, a na czystym, piaszczystym dnie trafić na szlachetnego raka, który przypomina o tym, jak czyste są wody jeziora. Szczęśliwym uda się też zobaczyć kraba, który jest tu niezwykle rzadkim reliktem epoki lodowcowej.
Do złowienia są też liny, sieje, miętusy, leszcze, a nawet karasie).
O tym, jakie sztuki kryje w sobie to drugie pod względem głębokości jezioro w Polsce krążą już prawdziwe legendy.
Niektórzy chwalą się złowieniem ogromnego sandacza, innym trafił się pokaźny okoń, jeszcze inni wciąż czekają na wielką rybę, która nawinie się pod ich haczyk.
Fakt, że jezioro Drawsko ma aż 1872 ha powierzchni sprawia, że nigdy nie ma tu wędkarskiego tłoku i każdy znajdzie dla siebie miejsce czy to na brzegu, czy z łódki, którą można popróbować sił w łowieniu tam, gdzie jest najgłębiej, najtrudniej i jednocześnie najciekawiej.
Noclegi nad jeziorem: tak
Pola namiotowe/kemping: tak
Gdzie wypożyczyć łódkę: w ośrodkach
Łowienie dozwolone jest z brzegu i z łódek po wcześniejszym kupnie pozwolenia (można je kupić w Gospodarstwie Rybackim – Czaplinek ul Jeziorna 34/2, albo bezpośrednio w stanicy PZW, ul. Jeziorna 14)
Gdzie się przespać? Zobacz: Drawsko noclegi
Co zabrać na ryby: wędki – odpowiednie do metody i miejsca łowienia, podbieraki, osęki, przynęty i siatki.
Views: 9