Noclegi Lubniewice

Noclegi Lubniewice

Zobacz wszystkie noclegi w Lubniewicach i w najbliższych okolicach – nad jeziorem Lubiąż, Lubniewsko i Krajnik.
Dzwoniąc powołaj się na czystejeziora.pl

Mewa Lubniewice

Ośrodek Mewa nad jeziorem Krajnik
ul. Skwierzyńska 26, 69-210 Lubniewice
Tel: 606 984 940 lub 668 064 199

Ośrodek Laguna

Ośrodek Wypoczynkowy “Laguna” nad jeziorem Lubniewsko
Adres: 69-210 Lubniewice os. Świerczów
Tel: 501 439 308

Agro Mizerska

Agroturystyka Romualda Mizerska nad jeziorem Lubiąż
ul. Spacerowa 4, 69-210 Lubniewice
Tel: 95 755 76 73 lub 693 750 504

Agro Kos

Agroturystyka KOS nad jeziorem Krajnik
ul. Skwierzyńska 27, 69-210 LubniewiceTel: 95 755 71 02 i 501 544 904

Magic Camping Lub

Ośrodek Magic Camping nad jeziorem Lubiąż
ul. Leśna 1, 69-210 Lubniewice
Tel: 732 913 191, 500 210 419, 600 822 097 lub 608 577 446

Dom na wodzie

Dom na wodzie nad jeziorem Lubiąż
69-210 Lubniewice
Tel: 517 948 911, 95 755 71 35, 733 778 659 lub 600 469 073

Apartament Lubniewice

Apartamenty w Lubniewicach nad jeziorem Lubiąż
69-210 Lubniewice
Tel: 662 224 279

Pod Basztą Lubniewice

Ośrodek Wypoczynkowy “Pod Basztą” nad jeziorem Lubiąż
ul. Sosnowa 1, 69-210 Lubniewice
Tel: 885 323 130

Pole Lubniewice

Przyzagrodowe pole campingowo-namiotowe nad j. Krajnik (obok j. Lubiąż)
ul. Strzelecka 13, 69-210 Lubniewice
Tel: 95 75 57 717 lub 607 610 258

Zobacz pola namiotowe w Lubniewicach

Lubniewice, położone nad jeziorami Lubiąż, Lubniewsko i Krajnik, to urokliwa miejscowość oferująca wiele atrakcji turystycznych. Jeziora otoczone są malowniczymi lasami i wzgórzami, co czyni je idealnym miejscem do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze oraz sportów wodnych. Szczególnie popularne jest Jezioro Lubiąż, które posiada dobrze rozwiniętą linię brzegową z licznymi zatokami i półwyspami, a także promenadę Michaliny Wisłockiej z siedmioma przystankami. Miejscowość oferuje różnorodne opcje noclegowe, w tym domki, pensjonaty i pola namiotowe, które zaspokoją potrzeby turystów o różnych preferencjach. Noclegi Lubniewice to doskonały wybór dla tych, którzy chcą spędzić czas w pięknym otoczeniu przyrody, korzystając jednocześnie z bogatej infrastruktury turystycznej​.

Views: 38

Życzymy Wam w Nowym Roku 2020 wielu udanych wypraw nad jeziora, pięknej pogody, ale jak będzie padać nie złośćcie się, deszcz jest ziemi bardzo potrzebny i to jest wystarczający powód do radości 🙂

Views: 1 […]

Metoda połowu przy wykorzystaniu sztucznych much staje się coraz popularniejsza w Polsce, o czym może świadczyć rosnąca z roku na rok popularność zawodów zarówno dla seniorów, jak i zawodników juniorskich. Jednak zdecydowana większość wędkarzy preferuje połów na rzekach, często zapominając o tym, że metoda ta doskonale sprawdza się również na wodach stojących takich jak jeziora. Zaznaczyć trzeba, że jest to zdecydowanie trudniejsze, ze względu na to, że ryby żyjące w jeziorach są zdecydowanie bardziej płochliwe i samo wyczucie wody nie należy do najprostszych. Doświadczeni wędkarze muchowi twierdzą, że tą metodą można złowić niemal każdy okaz ryby zarówno drapieżne, jak i ryby białe.
Polskie łowiska a może zagraniczny wyjazd?
Ciągle mała wiedza na temat połowu muchowego a w szczególności tego na jeziorze powoduje, że na jego temat narosło sporo mitów, które odstraszają wielu młodych adeptów tej techniki wędkarskiej. Wielu szczególnie starszych wędkarzy, twierdzi że nasze zbiorniki nie są odpowiednie na tego typu połów i wybierają dużo popularniejszy spinning. Panuje przekonanie, że konieczny jest wyjazd do Norwegii, Islandii czy na południe Europy do krajów takich jak Słowenia. Oczywiście na jeziorach w tych Państwach tego typu połowy są bardziej popularne, jednak w Polsce możemy tą metodą bez problemu łowić na większości stojących wód. Coraz popularniejsze staje się to szczególnie na południu kraju.
Połów z łódki czy jeziora?
Niezależnie od tego, czy zamierzasz łowić z wypożyczonej łódki, czy też stanąć w przybrzeżnej roślinności, to z całą pewnością wymagać będzie to dużej dozy doświadczenia nabytego na spokojnych rzekach. Trudności w doborze odpowiedniej techniki, jak również dopasowanie odpowiedniej techniki rzutu dla początkujących może być trudne. Nie można jednak poddawać się po kilku nieudanych próbach, jest to swoistego rodzaju próba charakteru i cierpliwości. Jednak przyjemność złowienia szczupaka czy karpia, wynagradza to fanatykom wędkarstwa. Pamiętaj, aby sprzęt odpowiednio dobrać do rodzaju ryb dostępnych na łowisku. Inną wędkę wykorzystasz na ciężkiego drapieżnika a inną na płocie czy wzdręgi.
Mucha sucha czy mokra, krótka nimfa – co wybrać?
W zależności od gatunku ryby, który dominuje na łowisku, musimy dobrać odpowiednią do jej zachowań muchę. Suche muchy na wodach stojących najczęściej w związku ze swoją wagą zatrzymują się w miejscu rzutu, dlatego trzeba dopasować do nich odpowiednią technikę podciągania. W przypadku much mokrych, które imitują owady pływające pod powierzchnią wody sprawa wydaje się odrobinę prostsza. Inną muchę wybierzemy na drapieżnego szczupaka a inną na drobną rybę. Nie mamy nigdy 100% pewności, że stosując nimfe, złapiemy na każdym żerowisku karpia. Wszystko zależy od łowiska, które należy samemu wyczuć.
Gotowe muchy ze sklepu czy robione ręcznie?
Wielu pasjonatów ręcznie przygotowuje swoje muchy, jednak wymaga to poza ogromnym doświadczeniem dużej ilości czasu oraz wprawy, która niezbędna będzie, aby przynęta imitowała owady w różnych fazach rozwoju. Dlatego dla osób początkujących, ale również dla doświadczonych wędkarzy polecamy skorzystać z profesjonalnego sklepu ze sztucznymi muchami. Z prywatnego doświadczenia mogę polecić internetowy sklep wędkarski AB-FLY, specjalizujący się w kompletnym wyposażeniu dla wędkarza muchowego.
Materiał zewnętrzny
Views: 0
[…]


Na ryby bez wędki? Nie ma mowy! Każdy dobry wędkarz ma przy sobie zawsze kilka typów wędek (zależnie od tego co, gdzie i jak chce łowić). Jakie wędki zabrać nad jezioro i ile to nas będzie kosztowało? Wędki dla amatorów i zaawansowanych – mini przegląd.
Wędki – rodzaje wędek ich przeznaczenie

Baty  – najprostszy typ teleskopowej wędki, bez przelotek i kołowrotka, – taką najczęściej łowi się metodą spławikową właśnie na jeziorach.
Bolonki – długie wędki (5-9m), dobrze się nimi łowi na rzece (nie są polecane na stawy, gdzie z drzew zwisają nad wodą gałęzie), nurt średni i szybki.
Casting i jerking -wędki spinningowe, dostosowane do łowienia szczupaków na metodę tzw. jerkowania.
Dropshot – wędki spinningowe (odmiana), do łowienia szczupaków, sandaczy czy okonia. Mają charakterystyczną, czułą szczytówkę która pozwala na pełną kontrolę przynęty na wędce. Na wędkach Drop Shot pięknie udaje się przynętą ranną rybkę, raka, czy robaka, na co kuszą się drapieżniki. Dobrze łowi się nimi z łodzi.
Feedery – wędziska 3,30 – 3,90 m, zastosowanie tzw drgającej szczytówki. Na rzeki i jeziora, do połowu na grunt.
Gruntówki – do łowienia metodą gruntową.
Karpiowe – jak sama nazwa wskazuje, dla miłośników łowienia karpia.
Matchowe – na rzeki i jeziora, do łowienia metodą odległościową – bardzo dalekie wyrzuty.
Morskie – do łowienia ryb morskich.
Muchówki (wędki muchowe) – z włókna szklanego, do najczęściej bardzo widowiskowego łowienia tzw. metodą sztucznej muchy.
Pickery – wędki do połowu na grunt.
Podlodowe – bardzo małe, krótkie, idealne do łowienia z lodu.
Spinningowe – od 1,5 do 3m, zwykle zrobione z włókna szklanego, do łowienia drapieżników (np. szczupak), z łódki i z lądu. Tu wyróżnia się różne odmiany wędek spinningowych (w zależności od metody łowienia).
Surfcastingowe (plażowe) – umożliwiające bardzo dalekie rzuty z plaży, duża moc i wytrzymałość.
Teleskopowe z przelotkami.
Teleskopowe bez przelotek.
Tyczki (laski, nasadówki) – wędki z włókna szklanego, dla wyczynowców, z możliwością odejmowania kolejnych segmentów.
Uklejówki – wędki do szybkiego łowienia małych ryb.

Views: 1 […]

W Lubrzy (lubuskie) rozpoczęła się rewitalizacja plaży gminnej nad jeziorem Goszcza. Będzie odnowiony pomost, zostanie usypana nowa nawierzchnia plaży, zamontowane lampy solarne, a także coś dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu: na plaży stanie siłownia plenerowa.
Całość prac ma się zakończyć jeszcze przed tegoroczną majówką.
Views: 1
[…]


Fotorelacja z sobotniego, marcowego popołudnia nad jeziorem Niesłysz, od strony Niesulic.
Cóż za piękna wiosna! Odważyliśmy się nawet włożyć stopy do jeziora – brrr, ożywczo!:)
Piękna, bezwietrzna pogoda i praktycznie brak innych ludzi pozwoliły na szaleństwa naszemu psu, który mógł biegać bez obawy, że wskoczy komuś na ręcznik. Woda dla niego też była już wystarczająco ciepła.

Views: 2 […]

Jeszcze całkiem niedawno widok roweru elektrycznego na ścieżce rowerowej był czymś zaskakującym. Dziś już nikogo nie dziwi! E-bike’y mają coraz więcej zwolenników. W końcu jazda na nich to czysta przyjemność! Warto jednak pamiętać, że poruszanie się na rowerze elektrycznym ma być nie tylko komfortowe i satysfakcjonujące, ale także… bezpieczne! Na co zwrócić szczególną uwagę?
Kto może jeździć na rowerze elektrycznym?
Według prawa na rowerze elektrycznym może poruszać się każda osoba, która ukończyła 18 lat. Jednocześnie nie ma konieczności posiadania specjalnego prawa jazdy bądź innego dokumentu upoważniającego do poruszania się na jednośladzie. Inaczej jest w przypadku niepełnoletnich użytkowników. Osoba, która nie ukończyła 18 lat, musi wyrobić kartę rowerową. Brak karty wiąże się z ryzykiem otrzymania mandatu. Karę musi zapłacić opiekun prawny niepełnoletniej osoby, która złamie przepis.
Jazda na rowerze elektrycznym w świetle prawa
E-bike’y mogą poruszać się po ścieżkach rowerowych oraz drogach publicznych z wyłączeniem, dróg szybkiego ruchu.
Jednośladem z napędem elektrycznym nie można jeździć po chodnikach. Podobna zasada dotyczy zresztą klasycznych rowerów. Istnieją jednak 3 wyjątki od zakazu. Pierwszy to brak pasa rowerowego przy drodze, po której samochodu mogą poruszać się z prędkością większą niż 50 km/h. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest to tylko wtedy, gdy chodnik będzie miał co najmniej 2 metry szerokości. Drugim wyjątkiem są niesprzyjające warunki atmosferyczne, które rozumie się jako padający deszcz, czy też błoto zalegające na drodze. Trzeci wyjątek dotyczy dzieci do 10 roku życia oraz ich opiekunów. Zgodnie z prawem tacy rowerzyści mogą jeździć się po chodnikach.
Rowerem elektrycznym, podobnie jak tradycyjnym jednośladem, nie można jeździć po przejściach dla pieszych. Przed pasami należy zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę ulicy. Nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandatem.
Warto wspomnieć też o dozwolonej prędkości, z jaką mogę poruszać się jednoślady z napędem elektrycznym. Według polskiego prawa jest to 25 km/h.
Bezpieczna jazda na rowerze elektrycznym – o tym pamiętaj!
O bezpieczeństwie jazdy na rowerze elektrycznym warto pomyśleć już na etapie zakupu jednośladu. Najlepszym wyborem będzie e-bike renomowanego producenta, wykonany z solidnych komponentów. Rowery elektryczne najlepszych marek, takich jak Merida czy Giant, znajdziesz w sklepie internetowym Aga Sport. Lekkie, a przy tym niesamowicie wytrzymałe ramy z aluminium, zintegrowane konstrukcje i niezawodne silniki to gwarancja pełnego bezpieczeństwa!
Zanim wsiądziesz na swój nowy rower elektryczny, dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi i zapoznaj się ze wszystkimi funkcjami i elementami sterującymi. Sprawdź, jak działają hamulce, silnik i inne komponenty. Dzięki temu poczujesz się pewniej podczas jazdy.
Koniecznie zaopatrz się w porządny, odpowiednio dopasowany kask! Kask zmniejszy ryzyko urazów głowy podczas upadków i wypadków.
Pamiętaj o technikach bezpiecznej jazdy. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, sygnalizuj skręty i zachowaj pełną czujność – zwłaszcza podczas jazdy po drogach, po których poruszają się samochody. Zwracaj uwagę, by nie przekroczyć dozwolonej prędkości. Używaj odpowiedniego oświetlenia i odblasków. Uważaj na pieszych i innych rowerzystów.
Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Zacznij spokojnie i powoli zwiększaj prędkość. Twoja pierwsza przejażdżka nie powinna być długa. Daj sobie czas na zapoznanie z jednośladem.
Pamiętaj o konserwacji roweru! Regularnie sprawdzaj jego stan techniczny i na bieżąco naprawiaj wszelkie usterki.
Ostatnie, jednak nie mniej ważne, jest zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Stosuj solidne zapięcia, np. U-lock lub łańcuch – szczególnie jeśli zostawiasz jednoślad w miejscu publicznym. E-bike’y nie należą do najtańszych, dlatego stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Nie kuś losu!
Materiał zewnętrzny
Views: 0
[…]