Ochrona skóry latem – podstawy pielęgnacji

ochrona skóry

Wakacyjny okres to czas, w którym wyjątkowo należy zadbać o swoją skórę. Działanie słońca niesie ze sobą nie tylko przyjemności, ale może doprowadzić także do jej podrażnienia i przesuszenia. Kąpiele słoneczne bywają zbawienne dla naszego organizmu, gdyż dostarczają witaminę D odpowiedzialną za m.in. metabolizm kości. Co więcej, opalona skóra lepiej się prezentuje, dając wrażenie zdrowszej, świeższej i bardziej wypoczętej. Jednak gdy z nieba leje się prawdziwy żar, należy pamiętać o szczególnej ochronie skóry. Jak się do tego zabrać?

Ochrona skóry przed słońcem

Długotrwałe przebywanie na słońcu musi być nierozerwalnie związane z używaniem kremu z filtrem. Powinny być stosowanie nie tylko na plaży, ale również przez kobiety pod makijażem. Ciężkie kosmetyki w tym okresie nie są przyjazne dla skóry, dlatego warto brać pod uwagę tylko produkty o bardzo lekkiej konsystencji. Posiadanie cery wybitnie suchej i wrażliwej obliguje do dostarczania składników nawilżających bogatych w wartości odżywcze. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się dermokosmetyki. Działają one na wielu płaszczyznach, uzupełniając brakujące lipidy i regulując pracę gruczołów łojowych. Osoby o takiej skórze po zakończeniu opalania powinny także używać kosmetyków o cięższej konsystencji.

Etapy pielęgnacji

Aby cera właściwie się prezentowała nawet po długiej kąpieli słonecznej, należy krok po kroku o nią zadbać. Najpierw niezbędne będzie oczyszczanie. Idealne będą do tego preparaty, które łagodnie oczyszczają, a przy okazji też pielęgnują skórę. Kolejnym etapem jest zaaplikowanie kremu nawilżającego o długotrwałym działaniu. W przypadku, gdy skóra nadal jest podrażniona, powinno się nałożyć na noc krem o bogatszej konsystencji. Jego formuła sprawi, że warstwa lipidowa naskórka zostanie zregenerowana, co pozwoli przywrócić właściwy poziom nawilżenia. Wszystkie niezbędne preparaty można znaleźć, odwiedzając http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/yves-rocher. Znajduje się tu wiele kosmetyków najwyższej jakości, które od lat pomagają wielu osobom zadbać o cerę. Co równie ważne, aktualne promocje i kupony rabatowe pozwolą każdemu chronić skórę w tani i skuteczny sposób.

Materiał zewnętrzny

Views: 1

Pokrowce, worki i plecaki wodoszczelne przydadzą się nie tylko na kajaku, ale i podczas długich, wakacyjnych spacerów. Piechur z pewnością doceni je w chwili, gdy z nieba lunie rzęsisty deszcz…co podczas szalonej, wakacyjnej pogody zdarza się całkiem często. Dlatego, przed wyruszeniem na podbój spacerowych ścieżek warto co cenniejszy rzeczy włożyć do wodoszczelnego plecaka czy torby nieprzemakalnej.
W takim pokrowcu można bezpiecznie przechować nie tylko podstawowe dokumenty, ale i wartościowy aparat fotograficzny, telefon komórkowy, pieniądze, podręczną elektronikę typu mp3, walkman czy ipod oraz suche ubrania (tak na wszelki wypadek).
Do odpowiedniej wielkości pokrowca można również włożyć książkę, notatnik, mapę, kompas czy turystyczny przewodnik.
Warto mieć podczas wyprawy na długi spacer:

Worki i pojemniki wodoodporne
Wodoszczelne pokrowce
Plecaki wodoodporne i schowki na dokumenty
Folie- worki wodoodporne

Przezorny zawsze zabezpieczony;)
Views: 1 […]

Odpowiednio wybrane szczypce i kombinerki to narzędzia, które pomogą wędkarzowi szybko i bezproblemowo wyjąć z ryby haczyk czy różne rodzaje przynęt sztucznych. Bez bólu własnego i rybiego i bez odrapanych palców🙂 Szczypce wędkarskie przydają się też do robienia zestawów, przycinania plecionek, ucinania i wyjmowania z żyłki zaplątanych w niej badyli itp.
Jakie szczypce wędkarskie wybrać?

Na start wystarczą najprostsze szczypce i kombinerki
Szczypce wielofunkcyjne (więcej możliwości zastosowania, praktyczne na dłuższych wyprawach na ryby)
Kombinerki wielofunkcyjne (więcej możliwości zastosowania, praktyczne na dłuższych wyprawach na ryby)
Szczypczyki ze specjalnymi obcinarkami

Views: 1 […]

Wakacje pod żaglami dostarczają niezapomnianych wrażeń i należą do ulubionych wakacyjnych wspomnień. Wie o tym każdy, kto choć raz spróbował takiej formy wypoczynku, a ci, którzy jeszcze tego nigdy nie doświadczyli, powinni koniecznie wprowadzić żeglarską przygodę do swojego urlopowego kalendarza.
W Polsce najlepsze warunki do żeglowania są oczywiście na Mazurach, choć i w zachodniej Polsce nie brakuje dużych jezior. Mazury jednakże idealnie nadają się na dłuższy pobyt, który spędza się na żeglowaniu po wielu łączących się ze sobą jeziorach.
Podstawy przed żeglowaniem na Mazurach
By bezstresowo podziwiać ląd z pokładu płynącej żaglówki trzeba pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego jachtu do umiejętności załogantów oraz dobranie żaglówki w zależności od tego jaka grupa będzie nią podróżować. Oczywiście sprawą bezdyskusyjną jest wyczarterowanie jachtu kabinowego, co umożliwia spędzanie nocy w dowolnie wybranych miejscach oraz skutecznie chroni przed niespodziewanym załamaniem pogody.
Jeśli nie posiada się jeszcze umiejętności i doświadczenia w sterowaniu łódką dobrze jest zacząć od jachtu Antila 24 ze stanowiskiem sternika zapewniającym doskonałą widoczność nawet podczas obecności całej załogi na pokładzie. Jacht jest prosty w obsłudze nawet dla samotnego żeglarza, a polecany szczególnie rodzinom z dziećmi.
Z kolei starsi żeglarze preferujący komfort, wygodę i solidną konstrukcję pływającej jednostki powinni rozważyć model Antila 26. Dobrze się nim manewruje w portach, a dzięki pomysłowej zabudowie wnętrza zapewnia uczestnikom odpowiednie warunki podczas długich wypraw.
A jeśli żeglowanie to poszukiwanie bardziej ekstremalnych doznań, trzeba wybrać łódkę, która potrafi odpowiednio szybko mknąć po falach, łącząc doskonałe właściwości żeglugowe z komfortem mieszkalnym. Model Maxus 20 jest takim jachtem, a jego sportowe możliwości potwierdzają liczne sukcesy regatowe. O jego klasie świadczą liczne, pozytywne opinie użytkowników oraz praktycznie brak tego modelu w tzw. ofertach „last minute”.
Po dopasowaniu jachtu do własnych umiejętności pozostaje tylko odpowiednio wczesna jego rezerwacja w firmie wynajmującej żaglówki.  Nie warto z tym czekać na ostatnią chwilę, tym bardziej, że tegoroczne lato większość rodaków spędzi w Polsce i w sezonie ciężko będzie wyczarterować dobrą żaglówkę.
Views: 1
[…]


Z  dwumetrowego pnia, który został po wyciętej z powodu chorób topoli, czaplinecki rzeźbiarz Edward Szatkowki tworzy postać Wodnika.
Efekty pracy można podziwiać w Czaplinku przy ul. Jeziornej nad jeziorem Drawsko.
Dobry pomysł samorządowców z Czaplinka na pozostawienie śladu po wiekowym drzewie:)
Views: 2
[…]


W sobotę 24 czerwca 2017 r. odbędą się wiosenne regaty żeglarskie w klasach T1, T2, T3, TR, Omega, Optymist, otwartopokładowe i katamarany.
Otwarcie regat o godz. 10.15, a więcej informacji u Komandora Klubu Lumel  pod nr tel. 604 216 486
Gdzie przenocować nad jeziorem Niesłysz zobacz tu:
Views: 1
[…]


Tak jak wszyscy podporządkowaliśmy się nakazowi nieodwiedzania terenów zielonych, który obowiązywał przez ostatnie tygodnie, by w pierwszym dniu zluzowania tego nakazu wybrać się natychmiast nad jezioro.
Pierwsze spostrzeżenie podczas krótkiej wędrówki przez las w kierunku jeziora – ptaki królują, można dostrzec ciekawe okazy i usłyszeć ptasie trele, tak jak chyba nigdy wcześniej 🙂
A jak się morsowało po przerwie?

Temperatura powietrza wynosiła dziś 8° i wiał zimny, dość porywisty wiatr. Ostatnio byliśmy w wodzie gdzieś 2 – 3 tygodnie temu więc przyznajemy, że musieliśmy pokonać lekkie wewnętrzne opory przed wejściem do wody. Rozbieranie się na pomoście w tym chłodnym wietrze było mało przyjemne, pierwsze postawienie stopy na drabince też, ale później, zgodnie z nabytym już małym doświadczeniem, błyskawiczne zanurzenie po szyję i pływanie.

Ta metoda sprawdza się doskonale, niezależnie od tego, czy wcześniej była rozgrzewka, czy nie. Pływa się znakomicie, a po wyjściu z wody na pomost zimna nie odczuwa się wcale.

Nie tylko morsy nie mogły się tej chwili doczekać, jak widać na zdjęciu, co niektórzy kajakarze również.
Wkrótce opiszemy podsumowanie pierwszego sezonu morsowania.Views: 2 […]