Choć leżące na pojezierzu lubuskim Jezioro Łagowskie jest w sezonie oblegane przez turystów i trudno tu o lubianą przez wędkarzy ciszę, to poza sezonem i nad sąsiednim jeziorem Trześniowskim - warunki do łowienia są wymarzone!
Oba jeziora są objęte strefą ciszy więc latem najlepiej wybrać się łódką lub rowerem gdzieś dalej od miasteczka.
W jeziorach: Łagowskim i Trześniowskim można złowić takie ryby jak: sumy (trafiały się nawet sztuki ponad 30 kg), sandacze, liny, amury, karpie, okonie, leszcze, sieje, wzdręgi, płocie. Wyjątkowo cierpli mogą złapać szczupaka (jest ich mało, ale są).
Zobacz filmiki z jeziora Łagowskiego
Pozwolenia na wędkowanie: można kupić w Łagowie, Gostyniu ( w sklepach wędkarskich), łowienie dopuszczalne: z brzegu, z łodzi, i w dzień i w nocy, metodami na spławik, spinning i z gruntu, czyli właściwie wszystko czego wędkarzowi potrzeba!
Kontakt też: Centrum Turystyki Wędkarskiej (PZW Zielona Góra), 66-220 Łagów, ul. Tadeusza Kościuszki.
Uwaga: Na obu jeziorach Łagowskich jest zakaz trollingu
Oba sąsiadujące ze sobą jeziora mają, wspólną, małą infrastrukturę wędkarską: przystań, pomosty, niewielkie, ale zawsze – udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jeśli chodzi o łowienie, to jezioro Trześniowskie (Ciecz) jest trochę trudniejsze, co wynika z jego rynnowego pochodzenia, dużej głębokości i dość znacząco zarośniętych (dzikich) brzegów, które bywają niedostępne.
Piękna ryba rekompensuje ewentualne trudy!
Wypożyczalnie łódek: jak najbardziej, na miejscu można wynająć
Aktualny cennik połowu ryb sprawdzisz tu:
Oba jeziora są długie i wiele nad nimi dzikich plażyczek, na których można wygodnie usadowić się z wędką, ale trzeba trochę powiosłować lub dojechać rowerem. Wokół jezior biegnie ścieżka rowerowa.
Nad jeziorem Łagów najlepiej nastawić się na łowienie z rana, nocą lub z dala od miasteczka, bo hałaśliwa turystyczna brać potrafi spłoszyć nawet najdzielniejszą i najwytrwalszą rybę, która jakby mogła to sama nadziałaby się na haczyk… :)
Gdzie się przespać? Zobacz: Noclegi w Łagowie