• 5t.jpg
  • 4t.jpg
  • 1t.jpg
  • 2t.jpg
  • 6t.jpg
  • 3t.jpg

noclegi w domkach noclegi w ośrodkach noclegi w pensjonatach noclegi w agroturystykach noclegi w hotelach noclegi na polach namiotowych noclegi w ośrodkach kolonijnych

English French German Russian Spanish

likeside
bellevue
Agroturystyka nad jeziorem Drawsko
Regionalne atrakcje
Dzika przyroda
Odsłon : 1696849

Odkryj czystość polskich jezior! Ekipa czystejeziora.pl już w trasie!
- z aparatem i notatkami zbieramy dla Was ciekawe informacje!

Jezioro Lubicko Wielkie

Przeczytano: 4006 razy

Jezioro Lubicko WielkieJezioro Lubicko Wielkie to malowniczy, choć bardzo słaby znany turystom zbiornik wodny na Pojezierzu Drawskim. Dzięki niewielkiej ilości turystów jest tu cicho i spokojnie - co doceniają wędkarze polujący tu na dużą rybę i kajakarze, którzy często właśnie stąd rozpoczynają spływ Piławą. Idealne na wypoczynek dla rodzin z dziećmi i samotników lubiących ciszę polskich jezior.

Noclegi nad jeziorem Lubicko Wielkie
Pola namiotowe/kemping: tak
Polecamy: Gospodarstwo Agroturystyczne u Gajdasika,


Garść przydatnych informacji:

Jezioro Lubicko Wielkie (Zobacz na mapie) to akwen o powierzchni ok. 168 hektarów i maksymalnej głębokości 30 metrów, znajdujący się w gminie Borne Sulinowo, która słynie z czystych, pięknych jezior.

Lubicko Wielkie leży tuż przy niewielkiej miejscowości Łubowo, gdzie turysta w kilku sklepach dostanie świetną kiełbasę na ognisko, lub grilla - wedle uznania.Jezioro Lubicko Wielkie

Jest słabo zagospodarowane turystycznie, ale to właśnie dzięki niewielkiej liczbie pól namiotowych i miejsc, gdzie można przespać się pod dachem niewielu znajdujących się tu gospodarstw agroturystycznych - nabiera wyjątkowego charakteru.

Jezioro Lubicko Wielkie woda Jezioro Lubicko Wielkie widok

Jezioro Lubicko Wielkie ścieżkaNa uwagę turysty zasługują ładnie przygotowane ścieżki spacerowo-rowerowe i wygodne dojście schodkami tuż nad samo jezioro. Warto przespacerować się wokół jeziora podziwiają czyste brzegi i mocno wbijający się w jezioro, nieduży półwysep. Jest tu również spora plaża piaszczysto-trawiasta dla kąpiących się i pomost, z którego można wejść do wody, lub usadowić się tu z wędką.

Jezioro Lubicko Wielkie dla wędkarzaJezioro Lubicko Wielkie łączy się z jeziorem Lubickiem Małym i rzeką Piławą, która słynie jako jedna z najpiękniejszych tras kajakowych (zwłaszcza dla początkujących kajakarzy). To tu, na polach namiotowych przy jeziorze rozbijają się latem kajakarze biorący udział w zorganizowanych spływach kajakowych.

Warto tu przyjechać przede wszystkim dla ciszy, spokoju, miłej atmosfery i pięknej wody, która wprost zachęca do wskoczenia do jeziora i popływania wpław. Dla wędkarzy - jak najbardziej.

jezioro lubico wielkie jezioro lubico wielkie

Dla niepełnosprawnych: nie wszędzie
Dla rodzin z dziećmi: tak
Dla turystów z psem: tak
Wypożyczalnie sprzętu wodnego: niewiele, ale są

Gdzie się przespać? Zobacz: noclegi w Łubowie,
Warto zabrać nad jezioro: maski do pływania i rurki, okulary do pływania, pokrowce wodoszczelne, koce na plażę i na piknik, bojkę ratunkową, krzesełko turystyczne, kuchenkę i butle gazowe (jeśli wybieramy się pod namiot), karimaty i dmuchane materace, zabawki dmuchane dla dzieci, ręcznik kąpielowy, odpowiednie buty,

Polecamy polskie firmy i polskie produkty:
filtry do wody polskie delikatesy polska stocznia jachtowa